tr

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
 
Hakkımızda

2018 yılında faaliyet hayatına başlayan FBG Makina Takım Tezgahları, sıfır ve ikinci el makina alım satım hizmeti sağlamaktadır.

FBG Makina Takım Tezgahları, sac ve metal işleme, talaşlı imalat makinaları ve takım tezgahlarının sıfır ve ikinci el alım satımını ithalat ve ihracatını gerçekleştirmektedir. Türkiye de endüstriyel makinaların her çeşidini bulundurmaya çalışan FBG Makina Takım Tezgahları sektörde tek tip makina çeşidiyle bulunmak yerine makinaların her çeşidini bulundurmaya çalışarak adeta bir makina marketi haline gelmiş ve adından bu şekilde bahsettirmeye başlamıştır. Ekonomik fiyatları, geniş ürün yelpazesi ve sayıca fazla stoğu ile anında hizmet vermektedir. FBG Makina Takım Tezgahları olarak buradaki en büyük etkenin müşterilere kaliteli ve güvenli hizmet sunmalarının yanı sıra, satış sonrası teknik hizmetlerle bu sürecin desteklenmesi olduğunun bilincinde ilerlemekteyiz.

Misyon

İkinci el ve sıfır makine alım satım pazarında, tüketicilerin taleplerini karşılar nitelikte makineler ile hizmet sağlamak. Makina ve türevlerine ilişkin teknolojileri takip ederek, kullanıcılara en doğru yanıtı vermek. Türk Ticaret Kanunlarına ve ahlaki değerlere uygun prensipler ile marka değerini korumak. İş sağlığı ve iş güvenliğini tesis ederek çalışma ekibi, müşteriler ve ürünlerin korunması ile değerlere sahip çıkmak.

Vizyon

İkinci el ve sıfır makine alım satım sektöründe ihtiyaç duyulan parkuru oluşturmak, her talebe cevap verebilecek güce ve makine parkuruna sahip olmak. Tam müşteri memnuniyetini yakalamak ve teknik destek ile problemleri anında aşabilen seviyeye gelmek. Ülkesine, dünyaya ve tüm insanlığa fayda sağlayan, vizyoner yaklaşımları benimseyen ve bu doğrultuda emsal markalara örnek teşkil eden kalıcı bir marka olmak.

 
Çözüm Ortağınız

FBG Makine Takım Tezgahların sunulan hizmet ve ürünlere yönelik talep ve gereksinim duyan çözüm ortaklarına; dürüstlük ve şeffaflık ilklerine sadakatle bağlı biçimde yanıt veren bir firma. Bu doğrultuda tüm çözüm ortaklarına;

  • Güçlü bir iletişim tesis ederek karşılıklı fikir alış verişi ile doğru ürün
  • Sunulan ürün ve hizmetlere ilişkin gerekli yönlendirme ve ekipman desteği.
 
Nasıl Çalışıyoruz
Satış ve Pazarlama

FBG Makina Takım Tezgâhları, iş dünyasında birtakım ilkeleri benimsemiş ve bu ilkelerden asla taviz vermeyen yapısı ile varlığını sürdürmüş ve sürdürmeye devam edecektir. Firmanın satış ve pazarlama misyonunu oluşturan en temel ilke, “kişisel olarak tercih edilmeyen hiçbir ürünün alımını ve satımının yapılmaması” üzerine kurulmuştur. Bu ilke kalitenin ve güvenilirliğin gereklilikleri arasındadır.
Satış ve pazarlama esnasında müşteriler ile şeffaf ilişkiler kurularak karşılıklı güvenin taze tutulması hedeflenmektedir. 81 ilin her yerinde sabit müşteri kitlesi bulunan firmanın başlıca hedefleri arasında ağını genişleterek yeni kitlelere hitap etmek ve bu kitlelerin beklentilerini en üst düzeyde karşılayabilmek vardır. Geniş ürün yelpazesine sahip FBG Makina Takım Tezgâhlarının bütün ürünleri firma temin ve garantisi altında satışa sunulmaktadır. Bu bağlamda müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermeyi prensip edinmiş firma, geri dönütleri oldukça önemsemekte ve bunlara bağlı olarak satış ve pazarlama misyonunda güncellemelere gitmektedir.
FBG Makina Takım Tezgâhları; ilerleme yönünü müşterilerine çevirmiş, teknolojinin ergonomik faydalarından yararlanarak daha ulaşılabilir ve daha iyi hizmet sunabilir hale gelmek için çabalamaktadır.

Ulaştırma ve Nakliye Yollarımız

FBG Makina Takım Tezgâhları, ulusal ve uluslararası platformlarda alım satım / ticaret faaliyetleri yürütmekle birlikte bunlara ek olarak birtakım fonksiyonel hizmetlerde bulunmaktadır. Firma, Türkiye’nin 81 vilayetinde ikamet eden müşterilerine maddi ve manevi anlamda destek olmak amacı ile müşterinin satın almış olduğu ürünün gönderimini, satın alınan mala en uygun nakliye araçları vasıtasıyla gerçekleştirmektedir. Satın alınma işlemi tamamlanmış ürün, firma yetkilileri tarafından belgelenmekte ve nakliye araçlarına aktarılmaktadır. Aktarım aşaması bittikten sonra yükleme işlemi belgelenmekte ve en son adım olarak bu belgenin müşteri ile paylaşımı sağlanmaktadır. Böylelikle transfer aşamasında karşılaşılacak problemlerin minimum düzeye indirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca firma, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermenin bir gereğini daha yerine getirmenin haklı gururunu yaşamaktadır.